جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

گزارش وضعيت تئاتر در كميسيون هنر ومعماري شوراي عالي انقلاب فرهنگي

  گزارش وضعيت تئاتر در كميسيون هنر ومعماري شوراي عالي انقلاب فرهنگي

  بيشترين گردش مالي تئاتر در تئاتر كمدي است

  تئاتر استان ها فقط با جشنواره ها نفس مي كشد

  رييس شوراي ارزشيابي و نظارت  اداره كل هنرهاي نمايشي گزارش از وضعيت فعلي تئاتر در جلسه كميسيون هنر و معماري شوراي عالي انقلاب فرهنگي بيان كرد.

  در جلسه كميسيون هنر و معماري شوراي عالي انقلاب فرهنگي، رحمت اميني؛ سرپرست ارزشيابي و نظارت و رييس شوراي مركزي اداره كل هنرهاي نمايشي درباره وضعيت تئاتر كشور گزارش داد.

  اميني در اين گزارش با اشاره به تئاتر تهران و استان ها گفت: اتفاقات عمده و مهم تئاتر در تهران است و به جز موارد معدودي كمتر نشاني از تئاتر رو به رشد در استان ها ديده مي شود، در استان ها جريان مستمر تئاتر وجود ندارد و تئاتر استان ها فقط با جشنواره ها نفس مي كشد.

  رييس شوراي ارزشيابي و نظارت اداره كل هنرهاي نمايشي در ادامه با تقسيم بندي تئاتر دولتي و نيمه دولتي، تئاتر خصوصي و تئاتر كمدي(آزاد) وضعيت هر يك از اين تئاترها و مسايل و مشكلات آنها را بيان كرد و گفت: بيشترين گردش مالي تئاتر در حال حاضر در تئاتر كمدي است و تئاتر خصوصي در رتبه دوم و در آخر تئاتر دولتي و نيمه دولتي قرار دارند. متاسفانه تئاتر كمدي رها شده است و بيشتر تئاترهاي كمدي كه در حال حاضر اجرا مي شود، مسايل و شوخي هاي سخيفي را طرح مي كنند و مخاطباني هم به تماشاي چنين كارهايي رضايت داده اند.

  اميني در ادامه با اشاره به فعاليت كارگرداناني كه در چند سال اخير از اجري تئاتر فاصله  داشتند، گفت: بعضي كارگردانان تئاتر كه چند سال با دلايل شخصي و يا دلايل ديگر چند سالي تئاتري اجرا نكردند، دوباره تئاترهايي را روي صحنه بردند كه اتفاق خوشايندي است.

  رييس شوراي ارزشيابي و نظارت اداره كل هنرهاي نمايشي افزود: تئاتر دماسنج جامعه است و به سرعت به مسايل اجتماعي، سياسي و ... واكنش نشان مي دهد بنابراين آنچه روي صحنه هاي تئاتر ديده مي شود يا در نمايشنامه ها بيان مي شود، مسايلي است كه در زير پوست جامعه وجود دارد و لازم است نهادها و مسئولان آنها را ببينند.

  در ادامه اين جلسه حميدرضا نوربخش؛ مدير عامل خانه موسيقي نيز با اشاره به مسايل و بحث هاي اجراي كنسرت ها گفت: ضرورت دارد كه كميسيون هنر و معماري شوراي عالي انقلاب فرهنگي توجه به اهميت موضوع به مبحث اجراي كنسرت در شهرستانهاي زيارتي وارد شود و در جلساتي اين موضوع را از نگاه هنري و تخصصي و همچنين قانوني و فرهنگي بررسي كند.

  در ادامه جلسه اعضاي كميسيون نظرات خود را درباه گزارش وضعيت تئاتر بيان كردند.


  این مطلب تا کنون 33 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 10 مهر 1395
  منبع
  برچسب ها : تئاتر ,شوراي ,گزارش ,كميسيون ,وضعيت ,استان ,عالي انقلاب ,شوراي عالي ,رييس شوراي ,هنرهاي نمايشي ,انقلاب فرهنگي ,عالي انقلاب فرهنگي ,رييس شوراي ار ,
  گزارش وضعيت تئاتر در كميسيون هنر ومعماري شوراي عالي انقلاب فرهنگي

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 9 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر